icon-sitemap

Pasirinkite kategorijas

Bendruomenė „Virbalio vartai“

Vilniaus g. 7 Virbalis, Virbalio sen.,  Vilkaviškio r. sav.
Tel.:  (8 611) 49622
El. paštas:. slopeta@gmail.com
Pirmininkas - Stanislovas Lopeta

Bendruomenė įkurta 2004 m. birželio 23 d. Ji išleido dvi knygas „Virbalis mano prisiminimuose“  (dviejų dalių), poezijos rinkinius „Prabilę eilėmis“ ir „Čia kur saulė mane pasitiko“ bei du informacinius leidinius apie bendruomenės veiklą. Bendruomenė atgaivino buvusį labai garsų ir žinomą Žolinės jomarką. Į šventę sukviečiami apie 35 amatų meistrai. Vienas unikaliausių dalykų tai, jog visi amatininkai yra vietiniai žmonės. Atėjusieji į jomarką gali pamatyti odos apdirbimo ir medžio drožėjų, pynimo vytelėmis ir vilnos vėlimo, virvių vijimo ir molio dirbinių, mezgimo, nėrimo ir siuvinėjimo bei kitokių rankdarbių meistrų dirbinių. Galima paragauti šviežiai sumušto sviesto, suslėgto sūrio, naminės giros ir alaus. Visus praalkusius gaspadinės vaišina trijų rūšių blynais ir arbata iš senovinio, malkomis kūrenamo virdulio, skania kopūstine ir rūkyta karka, ant iešmo kepamu avinu. Taip pat galima čia pat apsikirpti bei susišukuoti arba apsilankyti pas siuvėją. Čia pat audžiamos tautinės juostos, demonstruojami kiti audėjų darbai. Čia galima ne tik pamatyti, bet ir įsigyti įvairiausia technika atliktų paveikslų. Portretą ar draugišką šaržą čia pat piešia dailininkas. Bendruomenė ištisus metus vykdo edukacines amatų programas iš uždirbtų lėšų organizuoja jau tradiciniais tapusius renginius, „Žolinės jomarkas“, Šienpjovių varžybas ir kt.

Šaltiniai:
1.    Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių informacinis katalogas/ sud. Daiva Riklienė. – Klaipėda: Klaipėdos universiteto leidykla, 2014.
2.    Virbalio vartai. Prieiga internete http://www.virbaliovartai.lt/17977/apie-mus.html
3.    Virbalio vartai atverti ne tik saviems. 2013. Prieiga internete http://manoukis.lt/naujienos/bendruomenes/17826--virbalio-vartai-atverti-ne-tik-saviems

  • Šaltinis: http://www.vbs.lt/

Susiję maršrutai