icon-sitemap

Pasirinkite kategorijas

Alvito kaimo civilinės kapinės

Alvito civilinės kapinės įkurtos XIX a. II p. Jų plotas yra 4,68 ha. Iš jų 70 proc. yra užimta kapais. Teritorijoje yra Savanorių kapai, kurios 1936–1937 m. buvo įrengtos šaulių vado Vlado Tarasonio rūpesčiu. Kasmet Kariuomenės dieną, vyksta minėjimas. Jame dalyvauja buvę savanoriai, jų artimieji , valdžios, kariuomenės ir Šaulių atstovai Alvito pagr. M-klos bendruomenė bei kitos  visuomeninės organizacijos. Šią vietą aplanko ir daug atvykusių ,bei pravažiuojančių turistų. Lankomas ir S.Nėries sūnaus S.Bučo kapas. Čia užsuka vykstančios ekskursijos į poetės gimtinę Kiršuose, Poezijos pavasario dalyviai. Gyventojai gražiai prižiūri ir tvarko savo artimųjų kapavietes. Seniūnija savo ruožtu, taip pat prie to prisideda- pjauna žolę, tvarko nelankomas kapavietes. Kapinės yra labai svarbi vieta ne tik Alvito, Maldėnų, Kiršų kaimų gyventojams. Juose laidojami ir aplinkinių kaimų, netgi seniūnijų (Virbalio, Kybartų) žmonės. Tai  svarbi šios vietovės istorijos, jos paveldo dalis.
Eglių g. 1, Alvitas, Šeimenos sen. Veikiančios Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2006-09-26 sprendimas Nr. B-TS-1303. Nekilnojamojo turto registre neįregistruotos. Kultūros vertybių registre neįregistruotos. Kapines prižiūri Šeimenos seniūnija J. Basanavičiaus a. 7, Vilkaviškis.

Šaltiniai:
1.    Alvitui 500. – Leidykla Adaksita, 2006
2.    Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje esančių kapinių sąrašas. 2016. Prieiga internete http://www.vilkaviskis.lt/go.php/lit/Vilkaviskio-rajono-savivaldybes-teritorijoje-esanciu-kapiniu-sarasai

  • Šaltinis: Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka