icon-sitemap

Pasirinkite kategorijas

Kazio Bradūno tėviškė

Poeto Kazio Bradūno tėviškę Kiršuose šiuo metu žymi skulptūrinė kompozicija su simboliniais vartais. Ją garbaus kraštiečio atminimui 2014 m. sukūrė tautodailininkas Raimundas Blažaitis. Pasitraukusio į vakarus poeto tėviškė buvo suniokota karo metais, jos vietoje augo krūmynai. „Mano tėviškę užkasė gyvą,/ Užpylė gruzdu, pelenais...“ – skaudūs Kazio Bradūno žodžiai, išpjaustyti medyje šio poeto žemininko gimtinėje. Tačiau dabar Bradūnynė – šviesi vieta su simboliniais pagarbos ženklais. Žmonės išvalė poeto tėviškės vietoje vešėjusius brūzgynus, kiti savo rankomis išgražino sodybvietę. Nepamirštas ir senasis sodybos kryžius. Jis jau 2013 metais buvo atstatytas ir pašventintas. Meistras vietinis tautodailininkas R.Blažaitis. Kad poeto ir Vilkaviškio rajono garbės piliečio K. Bradūno atminimas būtų saugomas materialių ženklų, rūpinosi ne tik jo dukra, bet ir Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas bei jam talkinę gyventojai.

Šaltiniai:
1.    Vaitkevičienė, Kristina. Pradėta tvarkyti Kazio Bradūno tėviškės vieta / Kristina Vaitkevičienė ; autorės nuotr.. - Iliustr. // Santaka. - ISSN 1648-1895. - 2013, lapkr. 14, p. 1.
2.    Vitkauskienė, Renata. Per Šv. Oną atkelti vartai į Bradūnynę / Renata Vitkauskienė ; Romo Čėplos nuotr.. - Iliustr. // Santaka. - ISSN 1648-1895. - 2014, liep. 29, p. 1-2.

  • Aprašymas:

    Poeto Kazio Bradūno duktė Elena Bradūnaitė-Aglinskienė atvėrė simbolinius sodybos vartus.

    Šaltinis: Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka