icon-sitemap

Pasirinkite kategorijas

Kybartų pėsčiųjų tiltas-viadukas

Pėsčiųjų tiltas - puiki apžvalgos vieta. Tiltas statytas 1996 metais. Tai - ilgiausias šalyje pėsčiųjų tiltas per geležinkelį, jį lenkia rik 2011 metais Klaipėdoje statytas 300 metrų ilgesnis tiltas. Taigi, šiuo metu tiltas - jau antras pagal ilgį Lietuvoje. Perėjimas virš geležinkelio linijų viaduku, ne tik praktiškas, bet ir įdomus turistams. Nuo viaduko atsiveria panorama: muitinės teritorija, Kybartų apylinkės ir netgi matoma Kaliningrado sritis. Tiltas per geležinkelį yra buvęs jau prieš karą, statytas vokiečių. Pėsčiųjų tiltas, nors kiek apgriuvęs, medinis, išliko kurį laiką ir po karo, apie tai liudija 1948 metais daryta Valės Matulaitienės nuotrauka. Dabartinis tiltas priklauso AB „Lietuvos geležinkeliai“. Planuojama tiltą uždengti, kad būtų saugiau ir neužpūstų vėjas.

Šaltiniai:
1.    Žalnierukynaitė, Kristina. Vizitinė kortelė - pėsčiųjų tiltas ir geležinkelis/ Kristina Žalnierukynaitė; autorės nuotr. - Iliustr. - Rubrika: Kybartai: čia prasideda Lietuva// Santaka. - ISSN 1648-1895. - 2017, rugpj. 12, p. 4.
2.    Po Kybartų apylinkes pėsčiomis ir dviračiu. Prieiga internete http://www.vilkaviskisinfo.lt/21212/=module=-virsus/turistiniai-marsrutai-po-vilkaviskio-krasta.html

  • Šaltinis: Nuotrauka R. Bruzbartienės

  • Aprašymas:

    1948 metų kovą darytoje nuotraukoje Valė Matulaitienė įsiamžino ant mdinio pėsčiųjų tilto.

    Šaltinis: Vilkaviškio krašto laikraštis „Santaka“.