icon-sitemap

Dubickienė (Bilevičiūtė) Dalia

Tapytoja.
Informaciją pateikė Jurgis Dubickas
Gyvenantis Maironio g. 17, Kybartai
El. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel.: 834259260, 868756733

Dalia Bilevičiūtė-Dubickienė. Gimė 1947 m. balandžio 23 d. Kedėbliškių kaime, Šakių raj. Gražioje girininkijos sodyboje. Tėvas dirbo girininku, kilęs nuo Panevėžio. Mama – gryna suvalkietė, nenuilstanti siuvinėtoja. Labai gražiai piešė gėles ir derino spalvas. Po to šeima persikėlė gyventi netoli Lekėčių į Šilagirio girininkiją, galiausiai – į Lekėčių miestelį. Čia Dalia pradėjo lankyti pradinę mokyklą, vėliau baigė ir vidurinę. Mokykloje visą laiką piešė: buvo sienlaikraščių, stendų apipavidalintoja, sudarydavo albumus, talkino miesto bibliotekai, kur piešė įvairius plakatus. Gavo gerą charakteristiką, leidžiančią mokytis dailės, tačiau per atsitiktinumą pasuko medikės keliu.

Nunešus dokumentus į tuometinį Stepo Žuko dailės technikumą, buvo perspėta, kad gali neįstoti, nes pirmenybė teikiama lankantiems konsultacijas, kurios vyko jau dvi savaites ir apie kurias mergina nieko nežinojo. Taip Dalia pravėrė Kauno Medicinos mokyklos duris, kurią baigė 1970 m. įgydama farmacininkės specialybę. Pagal paskyrimą dirbo Butrimonių vaistinėje, Alytaus raj. Tačiau visą laiką norėjo grįžti į Suvalkiją – Lekėčius. Tuo metu jau buvo miręs tėvas, o seserys išėjusios iš namų. Daliai pasisekė – buvo pakviesta dirbti į Lekėčių vaistinę vedėja. Lekėčiuose kaip tik buvo įkurtas dailės būrelis, kuriam vadovavo Vincas Adomavičius. Susirinko keletas meno mylėtojų, apsilankė ir Dalia. Būrelyje mokėsi įvairių meno paslapčių, tapė paveikslus, juos aptardavo, ruošdavo parodas. Vėliau gavo pasiūlymą vesti dailės užsiėmimus mokinukams ir visuomeniniais pagrindais dirbo su jais du metus. Į Kybartus persikėlė gyventi 1984 metais dėl šeimyninių aplinkybių. Dirbo Kybartų vaistinėje ir auginant vaikus bei rūpinantis šeima nebuvo kada prisiminti meninių pomėgių. Penkiolika metų neteko tapyti. Mėgstamiausi realistiniai paveikslai, tikroviškas tapymas. Ypač – peizažai, nes juose atsispindi meilė gamtai, miškui, pievoms. Nuo 2003 m. buvo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus narė, priklausė Kybartų reabilitaciniam menų centrui „Gyvybės jėga“. Dažnai dalyvaudavo bendrose parodose, rengdavo autorines parodas. Kartais jausmai prasiverždavo ir eilėmis. 2014 metų balandžio 24 d. Dalia išėjo amžinybėn.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba