icon-sitemap

Kavalėlienė Vitalija

Gimiau 1951 m. gruodžio 23 d. Kybartuose. Turėjau du brolius ir sesę.
Mokiausi Kybartų K. Donelaičio vidurinėje mokykloje. Baigiau 1970 m. Buvau įstojus į J.Gruodžio muzikos mokyklą Kaune, bet susiklosčius šeimyninėms aplinkybėms baigiau tik 2,5 kurso. Mokiausi chorinio dirigavimo klasėje, nes visuomet patiko muzika: dainavau mokyklos mergaičių ansamblyje ir mišriame chore. Taip pat visąlaik patiko piešti, ir ne tik mokykloje.
1971 m. ištekėjau. Susilaukiau dviejų vaikų: Aido ir Agnės. Gyvenau visuomet Kybartuose, dirbau įvairiuose darbuose. Ilgiausiai darbavausi Lieponos pasienio užkardoje. Šiuo metu - senjora.

Kristina Kazlauskaitė

Esu Kristina Kazlauskaitė iš Vilkaviškio, gimiau 2001-06-26. Vienas didžiausių mano hobių nuo pat vaikystės buvo piešimas, tačiau ypatingai juo susidomėjau būdama vienuolikos. Tuomet pradėjau iš fotografijų piešti bei tapyti gyvūnų portretus, taip sujungdama meną su dar vienu savo pomėgiu – gyvąja gamta. Kadangi mane visuomet žavėjo dailininkai, gebantys realistiškai pavaizduoti juos supantį pasaulį, ir pati stengiausi kuo tiksliau atkartoti piešiamų gyvūnų bruožus bei išraiškingumą. Realizmas - meno kryptis, nepaliekanti abejingų. Kol vieni laiko jį tobuliausia meno forma, reikalaujančia dailininko meistriškumo, kiti net nevadina menu, greičiau - paprasčiausiu kopijavimu, neturinčiu jokios prasmės skaitmeninės fotografijos amžiuje. Nesu tikra, menas tai ar ne, tačiau dėl vieno dalyko neabejoju - tai užsiėmimas, reikalaujantis daug kantrybės ir susikaupimo. Siekis kuo tiksliau atvaizduoti kiekvieną detalę priverčia susikoncentruoti ir tuo pačiu leidžia pabėgti nuo kasdienybės.

Ugnė Kučinskaitė

Darbai feisbuke: https://www.facebook.com/meniskasiela/photos/
Tel.nr. 863389392

Esu vilkaviškietė Ugnė Kučinskaitė, man 27m. Šiame mieste lankiau Dailės studiją pas Stasę Zelinauskaitę, tikriausiai nuo čia ir prasidėjo mano kaip menininkės kelias. 2015 m. baigiau VDA Kauno dailės fakultetą ir ėmiausi išsvajoto sienų bei lubų dekoratorės darbo. Kuriu įvairius bareljefus nuo abstrakcijų iki sudėtingų realistinių vaizdų, puošnių ornamentų ar net arkų interjere. Taip pat užsiimu piešiniais ant sienų, kuriu reljefinius, nestandartinius paveikslus bei išbandau vis naujus savo kūrybos realizavimo būdus. Atlikti darbai įsikūrę skirtinguose Lietuvos miestuose, o toliausias iki šiol sukurtas Švedijoje. Kūryba užsiimu jau beveik 5 m. ir labai sunkiai įsivaizduoju save kažkur kitur, todėl kad ir kaip kartais būna nelengva, bandau save vis iš naujo motyvuoti ir judėti pirmyn, o didžiausia motyvacija matant žmonių atsiliepimus ir palaikymą, gera savo kūryba sukelti malonias, o kartais net stebinančias, žmonių emocijas.

Indrė Kurtinaitytė

Esu Indrė Kurtinaitytė, gimusi 1998-03-30, kilusi iš Virbalio miestelio. Šiuo metu gyvenu Kaune, studijuoju bendrosios praktikos slaugą. Esu savamokslė, neteigiu, jog tai geriausias mokymosi būdas, tačiau jaučiu poreikį suprasti meną savaip, išreikšti jį savotiškai, mokytis iš savo klaidų, kurti savo stilių. Pradėjau piešti kaip ir visi - nuo vaikystės, piešiniai nesiskyrė nuo mano bendraamžių. Būdama 11 metų pastebėjau progresą, todėl nusprendžiau lankyti meno pamokas. Supratusi, jog nenorėsiu ateities sieti su menu, šią veiklą nutraukiau. Padariusi pertrauką, 13-14 metų grįžau prie dailės - pradėjau piešti portretus, tik tada suvokiau, jog jeigu iš tiesų norėsiu kurti, aš tai sugebėsiu padaryti pati. Į rankas paėmiau teptuką ir drobę būdama 15 metų. Naudoju akrilinius dažus bei medvilninę arba lininę drobę. Tapymo procesas trunka nuo 2 savaičių iki 3 mėnesių. Tapydama įkūniju emocijas ir jausmus viename kūne, kuris nėra tobulas, bet tuo pačiu ir nepakartojamas. Stengiuosi įamžinti išraiškingus veido bruožus, žvilgsnį, mąstymo ir suvokimo akimirką. Mano darbuose žodžiai nereikalingi. Stengiuosi nekurti paveikslams konkrečios reikšmės, kadangi kiekvienas galime interpretuoti meną savaip. Šie darbai atėję dažniausiai be žinojimo, kaip atrodys galutinis rezultatas ir kas jame bus pavaizduota. Įkvėpimo semiuosi iš savo ankstesnių darbų, taip pat iš kitų menininkų darbų. Be menų domiuosi medicina, filosofija, kosmetologija, kultūra. Šiuo metu esu nutapius apie 16 paveikslų, kurių dydis nuo 18x24 iki 80x120, nupieštų portretų skaičius siekia iki 70 darbų. Mano darbus galite pamatyti facebook puslapyje.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba