icon-sitemap

Mykolas Ašmonas (dešinėje)

Gyvena Virbalio m, kalno g. 4, Vilkaviškio raj.
Tel.: 861568736

Virbalio bendruomenės Tarybos narys. Vienas iš aktyvių Virbalio bendruomenės narių. Jo aistra – galvosūkiai, jų kūrimas, sprendimas, gaminimas. Taip pat gamina rėmelius.

Juozas Bielskus

Juozas Bielskus gimė 1961 m. spalio 24 d. Vilkaviškio raj. Keturvalakių sen. Geisteriškių km. Keturvalakių mokykloje baigė 8 klases. Mokėsi 1977 - 1980 m. Kapsuko 51-oje profesinėje technikos mokykloje (dabar Marijampolės profesinio rengimo centras) įgydamas staliaus specialybę. Tėvas Vincas dirbo kolūkyje staliumi. Juozas stebėdavo ir savo akimis negalėdavo patikėti, kaip tėvui pavyksta pagaminti tokius nuostabius darbelius. Pats stengdavosi jam padėti, pasimokinti šio puikaus amato. Kadangi buvo gabus, kūrybingas, turintis akivaizdų talentą ir amatą apvertęs hobiu, Juozas staliaus įrankius rankose laiko iki šių dienų.
Miniatiūrinius pastatus pradėjo daryti nuo 2014 m., kai apsigyveno Didvyžių socialinės globos namuose. Turėdamas daug laisvo laiko pradėjo meistrauti savo malonumui - kurti statinius. Pagrindinė ,,statybinė‘‘ medžiaga kartonas, fanera, medis, antrinės žaliavos. Sukurti tokį darbelį kartais prireikia ne vieno mėnesio, tačiau ši veikla jam - ir meditacija, ir pabėgimas nuo liūdnų minčių. Dirbdamas užsimiršta ir galvoja, kaip išradingiau, gražiau padaryti savo kūrinį. Sukurtas darbelis Juozui leidžia pasijusti visaverčiu, savarankišku, įgauti daugiau gyvenimiškos patirties, nes menas tikrai gali gydyti, gali teikti dvasinę, kūrybinę būseną, kuri yra ryšio tarp žmonių, supratimo, vertinimo, tolerancijos, pažinimo esmė.
Juozas, pažvelgęs į savo kūrinius, juokiasi ir sako, kad niekada nebūtų pagalvojęs, kad kurs tokius darbelius, bet nuo savo gabumų niekur nepabėgsime... „Už postūmį į meną turbūt turėčiau būti dėkingas savo tėvui Vincui“ - sako Juozas.
Juozas Bielskus savo miniatiūrinių pastatų parodą yra eksponavęs Klausučių seniūnijoje ir Vilkaviškio Viešojoje Bibliotekoje.

Jolanta Kalavinskienė

Tel. 8 616 48445

Esu Jolanta Kalavinskienė, gimiau 1966 m. liepos 23 d. Vilkaviškyje, mokiausi V. Vitkausko vidurinėje mokykloje (dabar „Aušros“ gimnazija), baigiau Marijampolės prekybos mokyklą, vėliau įstojau į Kauno kooperacijos technikumą, ten įgijau maisto paruošimo technologės specialybę. Dirbau Vilkaviškio VMĮŪS. Atėjus Nepriklausomybei, nebeliko visuomeninio maitinimo įmonių, likau be darbo. Visada patiko graži ir sutvarkyta aplinka, želdiniai. Todėl savo malonumui ir žinių gilinimui įstojau į Kauno kolegiją Kraštovaizdžio fakultetą ir baigiau želdinių dizaino studijas, įgijau želdinimo inžinieriaus technologo kvalifikaciją.
Auginant ir besidomint augalais, floristika, pradėjau iš jų gaminti puošmenas Kalėdoms, stilizuotas eglutes, vainikus, karkasus. Nuo jaunystės mėgstu skaityti knygas, piešti, megzti.
Na, o gimus labai ilgai lauktai dukrai, vėl prisiminiau, kad esu maisto paruošimo technologė ir pradėjau kepti jos gimtadieniams tortus, kalėdinius meduolinius namelius, eglutes, meduolius, juos puošti, dekoruoti. Susikūriau savo maisto receptų tinklaraštį - blog'ą www.viskopotrupineli.blogspot.com. Turiu daugybę mielų sau užsiėmimų, mezgu riešines, kuriu ir siuvinėju atvirukus, knygų skirtukus, kiekvieną kartą išbandau kažką naujo, atrasto interneto platybėse. Pastaruoju metu, Alvito bendruomenėje susibūrus aktyvių moterų grupelei, užsiimame įvairiausia veikla, gaminame ir puošiame savo aplinką, namus.

Inga Kanapskienė

Gyvena Mažųjų Būdežerių kaime, Šeimenos sen.
Tel. 862041184

Gimiau 1984m. ir augau Kybartuose. Mokiausi Kybartų Kristijono Donelaičio vidurinėje mokykloje. Turiu kirpėjos diplomą, floristės - gėlių pardavėjos pažymėjimą. Dirbau, ištekėjau, susilaukiau dviejų dukrų: Paulos ir Auros.
Metai eina, per kuriuos supratau, savo norus, gyvenimo prasmę, meilę darbui... kaip dirbti, norėti ir nepavargti... Kuriant kiekvieną šventinę aplinką, sukurti paprastą, bet ne prastą vaizdą... Viskas, ką naudoju, nieko nekainuoja, tik reikia jį tinkamoj vietoj, tinkamu laiku pateikti. Viską įgyvendinti man padeda meniškos sielos, mylimas vyras.
Visus metus renkam, kuriam, galvojam, ruošiamės... Kiekviena mūsų išvyka parveža po dalelę grožio ateities darbam. Keičiasi metų laikai, gamtą gaubia tamsa, naktis, sustoja laikas... Pilnos pintinės - surinkti metai, artėja adventas... ramybė, laukimas...
Kai savo darbo stalą nukloju, visus metus rinktais kankorėžiais, kaštonais, šakelėmis, gamtos dovanomis... Sėdžiu, pinu, pakelėse prisirinkto šieno karkasą, rišu eglės šakeles, tvirtinu kankorėžius, parvežtus per vasaros atostogas iš kito Lietuvos krašto, medžio šakeles iš Podvarko miško... Kiekviena smulki detalė turi savo istoriją... Gimsta naujas kūrinys... advento vainikas.

Adresas: Lauko 17, Klausučių km, Vilkaviškio raj.
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gimiau 1974 m. kovo 20 d. Klausučių kaime, Vilkaviškio rajone. Čia gyvenu ir dabar.
Studijavau finansų ekonomiką tuometinėje Kauno aukštesniojoje ekonomikos mokykloje. Jau daug metų dirbu pardavėja kaimo parduotuvėje. Nors baigiau tiksliuosius mokslus, esu gana meniškas žmogus – šią savybę, manau, paveldėjau iš tėvų. Mano tėtis mėgsta kurti eilėraščius, jaunystėje grojo akordeonu. Na, o iš mamos paveldėjau malonumą.. gaminti saldumynus. Prisimenu, jau vaikystėje man būdavo įdomu stebėti, kaip mama kepa grybukus, pyragus ir padėti jai.
Gimus dukrai, savo pomėgį atradau iš naujo. Pradėjau nuo tortų kepimo dukros gimtadieniams, kitiems šeimos nariams. Kalėdų proga pabandžiau artimųjų dovanoms iškepti Kalėdines eglutes, ir pavyko! Iš pradžių bandžiau prisiminti senus receptus vartydama savo užrašų knygelę iš vaikystės. Prisimenu, radau seną močiutės ranka rašytą grybukų receptą. Vėliau receptų pradėjau ieškoti knygose, žurnaluose, internete. Ir tai tęsiasi jau 10 metų. Man patinka tobulinti kepamų saldumynų skonį, atrasti savo „pagerintą“ receptą. Labai patinka ir puošti savo kepinius.

Jolita Kojutienė

Gimė Marijampolėje, baigė Alytaus dailės technikumą. Be galo myli rankdarbius, daro viską ir iš visko, kas šauna į galvą. Vieną dieną drožia medinius paveikslus, kitą dieną lipdo iš modelino, o trečią - piešia ant odos su kaitinimo lituokliu arba gamina lėles. Įvairiapusė veikla neleidžia liūdėti ar nuobodžiauti.
Visus svečius pirmiausia kviečia aplankyti „Varlynę“. Tai - atskiroje patalpoje įrengtas tarsi nedidelis muziejus, kuriame eksponuojama tūkstančiai varlių statulėlių ir kitokių su šitais gyvūnais susijusių daiktų. Kiek jų yra, negali pasakyti net pati kolekcininkė. Ji sakė bandžiusi suskaičiuoti visus eksponatus, tačiau nelabai pavyko. Moteris spėja, kad „varliškų“ daiktų kolekcijoje galėtų būti 3-4 tūkstančiai. Varlės tampa ir kūrybos įkvėpimu. J. Kojutienė ne tik renka kitų darytas kvarkles, bet ir pati jas gamina. Lipdo iš molio bei modelino, drožinėja iš medžio, varlių atvaizdus išdegina ant medinio paviršiaus, piešia, siuvinėja, netgi suklijuoja iš smulkių daiktų.

Eneta Paulauskienė

Esu Eneta Paulauskienė, gimiau ir augau Serdokų kaime, Vilkaviškio rajone. Mokiausi Vilkaviškio S. Nėries vidurinėje mokykloje, studijavau buhalteriją Smalininkų TŪT.
Rankdarbiais susidomėjau tik nuo 40 metų. Bandžiau viską: nuo karoliukų, odinių papuošalų ir makrame iki vilnos vėlimo. Kai pamatydavau kokį gražų papuošalą ir jo norėdavau, sakydavau: „kam pirkti jeigu galiu jį pasidaryti pati“. Didžiausi mano kritikai ir patarėjai du mano sūnūs Tomas ir Rokas. Tomas baigė studijas ir dirba animatoriumi, Rokas, gimnazistas, lanko dailės studiją. Dabar savo rankdarbius ne tik parduodu, bet daug jų padovanoju giminaičiams ir draugams.

Jūratė Rutkauskienė

Adresas: Karpiejų k., Gražiškių sen., Vilkaviškio r.
Tel. Nr.: 862062445
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Jūratės Rutkauskienės ekologiniame ūkyje auginama ir perdirbama apie 120 vaistinių ir prieskoninių augalų rūšių: vaistinės medetkos, paprastosios jonažolės, rausvažiedės ežiuolės, vaistiniai šalavijai, pipirinės mėtos, paprastosios sukatžolės, pelynai, paprastieji raudonėliai, vaistiniai ir keturbriauniai čiobreliai, tikrosios levandos, vaistinės melisos, didieji debesylai, vaistiniai valerijonai, gelsvės, svilarožės, siauralapiai gauromečiai, trispalvės našlaitės, varnalėšos ir kt. Šeimoje puoselėjamos senos žolininkystės tradicijos. Gaminiai turi Tautinio paveldo ir Ekologinio produkto sertifikatus. Ūkyje gaminama pavienių augalų ir jų mišinių arbatos, prieskoninių žolelių mišinukai, lietuviškos „kavos“. Pirties mėgėjams galime pasiūlyti įsigyti kvapnių žolynų vantų.

Jolanta Šiugžienė

Liepų g. 15 Žynių km. Vilkaviškio raj.
Mob. tel +370 659 79 444, +370 614 89 375
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Verslo liudijmo pažymėjimo nr.: L1724623
Tautinio paveldo sertifikato nr.: 00064
http://ekosakotis.lt/

Mūsų giminėje šakočių kepimas turi pakankamai ilgą istoriją. Pirmuosius šios istorijos lapus mes pradėjome rašyti apie 1965 – 1970-uosius metus. Pradžioje šakočius kepdavo mano seneliai, vėliau krikšto mama, kuri aprūpindavo neapsakomo skonio šakočiais, visą plačią mūsų giminę.

Gyvena Obelupių kaime, nr.3, Šeimenos sen., Vilkaviškio raj.
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel.: 861495987

Vilkaviškio rajone gyvena nuo 1996 metų. Bitininkystės veikla pradėjo užsiimti nuo 1990 metų ir turėjo 12 bičių šeimų. Šiuo metu šeimų jau daugiau nei šimtas. Priklauso bitininkų draugijai.
Juozas Striokas yra baigęs Kauno politechnikumą ir įgijęs elektriko profesiją. Jo žmona, Violeta Striokienė, baigusi Vilniaus kooperacijos technikumą, Riazanės srities Butovo universitete įgijusi bitininkystės specializaciją. Po to studijavo tuometiniame Maskvos kooperacijos institute prekybos ekonomiką.
Gaunama bičių produkcija: medus, bičių duona, bičių pikis, iš vaško gaminamos žvakės.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba