icon-sitemap

Šiugždienė Jolanta

Liepų g. 15 Žynių km. Vilkaviškio raj.
Mob. tel +370 659 79 444, +370 614 89 375
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Verslo liudijmo pažymėjimo nr.: L1724623
Tautinio paveldo sertifikato nr.: 00064
http://ekosakotis.lt/

Mūsų giminėje šakočių kepimas turi pakankamai ilgą istoriją. Pirmuosius šios istorijos lapus mes pradėjome rašyti apie 1965 – 1970-uosius metus. Pradžioje šakočius kepdavo mano seneliai, vėliau krikšto mama, kuri aprūpindavo neapsakomo skonio šakočiais, visą plačią mūsų giminę.

Aš, turėdama galimybę dalyvauti kepimo procese vis tyliai svajodavau... kad kada nors tikrai ir aš pati kepsiu šakočius. Pradžioje svajonė buvo pakankamai kukli...
2008 metais su vyru įsigijome šakočių kepimo pečių ir pradėjome išsikepti po vieną kitą šakotį savo šventiniam stalui. Taip pat giminėms ar draugams paprašius. Tačiau vykdyti platesnę veiklą ir turėti galimybę pasiūlyti savo “meno kūrinius” visiems norintiems, tikrai niekada negalvojau.
2013 metais atsiradus galimybei sudalyvauti, bendrai Europos ir Lietuvos valstybės finansuojamame projekte “Parama verslo kūrimui ir plėtrai” visos šeimos sprendimu nusprendėme įsirenginėti nedidelę, modernią kepyklėlę.
2014 metais pradėjome vykdyti oficialią veiklą. Šiuo metu kepyklėlėje dirba visa šeima. Kadangi vykdome ne masinę gamybą visi šakočiai yra kepami ypatingai nuoširdžiai ir atsakingai.
Kepamiems šakočiams yra suteiktas Lietuvos tautinio paveldo sertifikatas, todėl mūsų tikslas - išlaikyti aukščiausią kokybę!
Šakočių gamybos procesas – tai ilgas, labai atsakingas ir pakankamai sunkus darbas. Prieš pradedant šakočių tešlos maišymo procesą yra paruošiami volai -  kepimo  formos. Jie nepriekaištingai lygiai yra padengiami lininiu audiniu. Ruošiant tešlą yra ypatingai svarbu tikslios ingridientų proporcijos ir jų dėjimo eiliškumas. Taip pat labai svarbu naudoti tik aukščiausios kokybės produktus. Šiuo metu, naujai įrengtoje kepyklėlėje  šakočių tešla  maišoma planetarinio mikserio pagalba. Maišymo procesas trunka ≈60-70 min. Kepimo procesas pradedamas „aprengtus“ lininiu audiniu volus uždėjus ant šakočių kepimo įrenginio ir juos šiek tiek pakaitinus. Kepimo įrenginio greitis reguliuojamas visą kepimo laiką. Tik nuo jo kitimo priklauso galutinis rezultatas, t.y. kokio ilgio ir grožio ragus suformuosime. Kepimo proceso trukmė ≈2,5 val. Šiek tiek atvėsę šakočiai atsargiai nuimami nuo volų ir laikomi vėsioje aplinkoje tol kol visiškai atvėsta. Tik tuomet jie pakuojami į tam skirtą popierių.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba