icon-sitemap

Jolanta Kalavinskienė

Tel. 8 616 48445

Esu Jolanta Kalavinskienė, gimiau 1966 m. liepos 23 d. Vilkaviškyje, mokiausi V. Vitkausko vidurinėje mokykloje (dabar „Aušros“ gimnazija), baigiau Marijampolės prekybos mokyklą, vėliau įstojau į Kauno kooperacijos technikumą, ten įgijau maisto paruošimo technologės specialybę. Dirbau Vilkaviškio VMĮŪS. Atėjus Nepriklausomybei, nebeliko visuomeninio maitinimo įmonių, likau be darbo. Visada patiko graži ir sutvarkyta aplinka, želdiniai. Todėl savo malonumui ir žinių gilinimui įstojau į Kauno kolegiją Kraštovaizdžio fakultetą ir baigiau želdinių dizaino studijas, įgijau želdinimo inžinieriaus technologo kvalifikaciją.
Auginant ir besidomint augalais, floristika, pradėjau iš jų gaminti puošmenas Kalėdoms, stilizuotas eglutes, vainikus, karkasus. Nuo jaunystės mėgstu skaityti knygas, piešti, megzti.
Na, o gimus labai ilgai lauktai dukrai, vėl prisiminiau, kad esu maisto paruošimo technologė ir pradėjau kepti jos gimtadieniams tortus, kalėdinius meduolinius namelius, eglutes, meduolius, juos puošti, dekoruoti. Susikūriau savo maisto receptų tinklaraštį - blog'ą www.viskopotrupineli.blogspot.com. Turiu daugybę mielų sau užsiėmimų, mezgu riešines, kuriu ir siuvinėju atvirukus, knygų skirtukus, kiekvieną kartą išbandau kažką naujo, atrasto interneto platybėse. Pastaruoju metu, Alvito bendruomenėje susibūrus aktyvių moterų grupelei, užsiimame įvairiausia veikla, gaminame ir puošiame savo aplinką, namus.

Inga Kanapskienė

Gyvena Mažųjų Būdežerių kaime, Šeimenos sen.
Tel. 862041184

Gimiau 1984m. ir augau Kybartuose. Mokiausi Kybartų Kristijono Donelaičio vidurinėje mokykloje. Turiu kirpėjos diplomą, floristės - gėlių pardavėjos pažymėjimą. Dirbau, ištekėjau, susilaukiau dviejų dukrų: Paulos ir Auros.
Metai eina, per kuriuos supratau, savo norus, gyvenimo prasmę, meilę darbui... kaip dirbti, norėti ir nepavargti... Kuriant kiekvieną šventinę aplinką, sukurti paprastą, bet ne prastą vaizdą... Viskas, ką naudoju, nieko nekainuoja, tik reikia jį tinkamoj vietoj, tinkamu laiku pateikti. Viską įgyvendinti man padeda meniškos sielos, mylimas vyras.
Visus metus renkam, kuriam, galvojam, ruošiamės... Kiekviena mūsų išvyka parveža po dalelę grožio ateities darbam. Keičiasi metų laikai, gamtą gaubia tamsa, naktis, sustoja laikas... Pilnos pintinės - surinkti metai, artėja adventas... ramybė, laukimas...
Kai savo darbo stalą nukloju, visus metus rinktais kankorėžiais, kaštonais, šakelėmis, gamtos dovanomis... Sėdžiu, pinu, pakelėse prisirinkto šieno karkasą, rišu eglės šakeles, tvirtinu kankorėžius, parvežtus per vasaros atostogas iš kito Lietuvos krašto, medžio šakeles iš Podvarko miško... Kiekviena smulki detalė turi savo istoriją... Gimsta naujas kūrinys... advento vainikas.

Adresas: Lauko 17, Klausučių km, Vilkaviškio raj.
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gimiau 1974 m. kovo 20 d. Klausučių kaime, Vilkaviškio rajone. Čia gyvenu ir dabar.
Studijavau finansų ekonomiką tuometinėje Kauno aukštesniojoje ekonomikos mokykloje. Jau daug metų dirbu pardavėja kaimo parduotuvėje. Nors baigiau tiksliuosius mokslus, esu gana meniškas žmogus – šią savybę, manau, paveldėjau iš tėvų. Mano tėtis mėgsta kurti eilėraščius, jaunystėje grojo akordeonu. Na, o iš mamos paveldėjau malonumą.. gaminti saldumynus. Prisimenu, jau vaikystėje man būdavo įdomu stebėti, kaip mama kepa grybukus, pyragus ir padėti jai.
Gimus dukrai, savo pomėgį atradau iš naujo. Pradėjau nuo tortų kepimo dukros gimtadieniams, kitiems šeimos nariams. Kalėdų proga pabandžiau artimųjų dovanoms iškepti Kalėdines eglutes, ir pavyko! Iš pradžių bandžiau prisiminti senus receptus vartydama savo užrašų knygelę iš vaikystės. Prisimenu, radau seną močiutės ranka rašytą grybukų receptą. Vėliau receptų pradėjau ieškoti knygose, žurnaluose, internete. Ir tai tęsiasi jau 10 metų. Man patinka tobulinti kepamų saldumynų skonį, atrasti savo „pagerintą“ receptą. Labai patinka ir puošti savo kepinius.

Jolita Kojutienė

Gimė Marijampolėje, baigė Alytaus dailės technikumą. Be galo myli rankdarbius, daro viską ir iš visko, kas šauna į galvą. Vieną dieną drožia medinius paveikslus, kitą dieną lipdo iš modelino, o trečią - piešia ant odos su kaitinimo lituokliu arba gamina lėles. Įvairiapusė veikla neleidžia liūdėti ar nuobodžiauti.
Visus svečius pirmiausia kviečia aplankyti „Varlynę“. Tai - atskiroje patalpoje įrengtas tarsi nedidelis muziejus, kuriame eksponuojama tūkstančiai varlių statulėlių ir kitokių su šitais gyvūnais susijusių daiktų. Kiek jų yra, negali pasakyti net pati kolekcininkė. Ji sakė bandžiusi suskaičiuoti visus eksponatus, tačiau nelabai pavyko. Moteris spėja, kad „varliškų“ daiktų kolekcijoje galėtų būti 3-4 tūkstančiai. Varlės tampa ir kūrybos įkvėpimu. J. Kojutienė ne tik renka kitų darytas kvarkles, bet ir pati jas gamina. Lipdo iš molio bei modelino, drožinėja iš medžio, varlių atvaizdus išdegina ant medinio paviršiaus, piešia, siuvinėja, netgi suklijuoja iš smulkių daiktų.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba