icon-sitemap

Černiauskienė Lidija

Adresas: Iškartų km. Miško g. 7, Vilkaviškio raj.
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tautinių juostų ir gobelenų audėja, tapytoja

Kuriantis žmogus yra stebuklas, dovanojantis stebuklus kitiems. Tokiais žodžiais galima apibūdinti Lidiją Černiauskienę, audėją, tęsiančią audimo tradicijas, bei tapytoją, šiuo amatu užsiimančią jau trisdešimt penkerius metus.
L.Černiauskienė šiuo metu gyvena Iškartų kaime, Klausučių seniūnijoje, Vilkaviškio rajone. Čia augdama matė mamą audžiant kiliminius takus. Pamena dideles stakles, užėmusias nemažą kambario dalį, kuriomis audė mama. Jos amam šią tradiciją perėmė iš savo motinos. Tad galima sakyti, kad audimo menas šioje šeimoje perduodamas iš kartos į kartą.

Atėjus laikui studijuoti, Lidija įstojo į Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, meninio audimo specialybę. Būsima audėja pagilino žinias apie audimą. Dabar audžia laisvalaikiu.
Audėja audžia ne tik tautines juostas, bet ir tautinius diržus merginoms, vyriškus kaklaryšius bei juostas prie vyriškų batų. Taip pat audžia skirtukus knygoms su miesto ar vardo užrašu. Tokie darbai keliauja pas aplinkinius gyventojus, kitų miestų svečius ir net į užsienį. Jos austos juostos buvo eksponuojamos įvairiose šalies vietose ir užsienio parodose.
Tautodailininkė audžia ir gobelenus, išsiskiriančius originalumu. Darbuose vaizduojami gamtos motyvai. Begalė kruopštumo, kantrybės ir meilė šiam amatui atsispindi kiekviename paveiksle. Audimas padeda atsipalaiduoti, atsitraukti nuo kasdienių darbų.
L.Černiauskienė yra įgijusi dailininkės, pedagogės specialybę, dirba mokykloje ir moko meno paslapčių vaikus. Moko jaunimą austi, tapyti, grafikos meno. Laisvais vakarais audžia, tapo paveikslus. Tapyti, žinoma, sekasi kur kas greičiau nei nuausti. Paveiksluose, kaip ir gobelenuose atsispindi gamtos peizažai, ramybė, švelnumas, perteiktas spalvinėmis gamomis.
Autorės kūryba įrodo, kad tradicijomis grįsta menininko veikla gali plėtotis ir moderniame pasaulyje. Daugelį džiugina tautodailininkės talentas, kurį papildo šilta, kūrybiška asmenybė.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba