icon-sitemap

Virbickienė Aldona

Gimė 1951 m. vasario 3 d. Prienų rajone, Naujos Ūtos seniūnijoje. Tėvai – Jonas Stadalius ir Petronė Stadalienė augino penkis vaikus. Naujojoje Ūtoje baigė aštuonmetę mokyklą, įstojo į tuometinį Kapsuko žemės ūkio technikumą, kur pasirinko zootechnikės specialybę. Baigusi mokslus įsidarbino Vilkaviškio rajone, Šapalų ūkyje, vėliau – Patilčių kolūkyje. Ten dirbdama ištekėjo, gimė duktė Jolanta. Gimus dukrai Jolantai persikėlė gyventi į Vilkaviškį. Šiame mieste gimė antrasis vaikas – sūnus Nerijus. Dirbo kasininke ligoninėje ir buitiniame kombinate. Ilgiausiai, net septyniolika metų, dirbo draudimo bendrovėje vyresniąja inspektore. Taip pat dirbo prekybos srityje, šiuo metu yra pensijoje.

Domėtis siuvinėjimu 2010 metais paskatino noras namuose turėti paveikslų. Jaunystėje buvo siuvinėjusi servetėles ir pagalvėles, tad nusipirko žurnalą apie siuvinėjimą kryželiu ir pamėgino įgyvendinti savo idėją. Pirmasis paveikslas vaizdavo kaimišką namelį ant kalvos. Siuvinėdama menininkė nenaudoja iš anksto parengtų schemų ar parinktų siūlų spalvų, viską sugalvoja pati, žiūrėdama į patinkantį paveikslėlį. Palaipsniui ateina patirtis ir norisi vis sudėtingesnių ir kokybiškesnių darbų. Paveiksluose moteris mato savo veiklos prasmę, ją džiugina aplinkinių susidomėjimas.
2013 metais pradėjo siuvinėti savo didįjį paveikslą, kuriame pavaizduotas pasaulio žemėlapis. Siuvinėti žemėlapį pasiūlė anūkė Eglė, studijuojanti geografiją. Daugeliui sunku patikėti, kad paveikslas išties siuvinėtas. Dirbo 17 mėnesių ir 2015-aisiais metais užregistravo siuvinėjimo rekordą agentūroje „Factum“.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba