icon-sitemap

Radžvilienė Alvina

Veikla: mezgimas, nėrimas, siuvinėjimas
Gyvena: S. Daukanto 33 a – 8, Vilkaviškis
Mezgimo tinklaraštis: www.mezginejimai.wordpress.com
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel.: 8 656 45613

Esu Alvina Radžvilienė, gimiau 1968 m. kovo 22 d. Vilkaviškio raj., Gižų km., 1986 m. baigiau Gižų Kazimiero Baršausko vidurinę mokyklą, vėliau studijavau Vilniaus universitete Komunikacijos fakultete, kur įgijau bibliotekininkės – bibliografės specialybę, dirbu Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje.

Išsiuvinėtas ir išmegztas gyvenimas

Grožį matau visur: pavasario žalumo skaidrume, žibuoklės žiedelyje, paukščio skrydyje, vaikiško juoko skambesyje, artimų žmonių meilėje... Grožis yra gyvenimo varomoji jėga, jis pakylėja virš kasdienybės. Gražūs dalykai traukia akį, vilioja, užburia. Mane magiškai pakerėjo rankdarbių grožis ir subtilumas, kuriuos aš gaminu su meile ir visišku atsidavimu.
Žmogus yra gražus vidumi, savo siela, darbais, pomėgiais ir tuo, kaip jis tai moka perteikti aplinkiniams. Žmogus gyvenime yra laimingas, jeigu jo siela dainuoja, jį supa mylintys žmonės, mėgstamas darbas, save gali išreikšti kurdamas.
Mano gyvenimo kelyje profesija ir meilė rankdarbiams jau buvo nulemti: mano mamytė visą gyvenimą dirbo Gižų bibliotekoje ir aš esu bibliotekininkė. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje dirbu jau trisdešimt metų. Esu laiminga, nes bibliotekininkės darbas yra mielas širdžiai, čia sutikau daug nuostabių žmonių, daug visko patyriau, sužinojau, išmokau... Mano močiutė buvo mezgėja. Manau, kad savo sugebėjimus rankdarbiams paveldėjau iš močiutės, kuri senais laikais turėjo mezgimo mašiną ir megzdavo rūbus. Ji dar megzdavo pirštines, kojines, siūdavo iš medžiagos skiautelių kilimėlius.
Siuvinėju nuo 1999-tų metų. Kai įsigijau nuosavus namus, atsirado būtinybė jiems suteikti jaukumo. Siuvinėtais paveikslais išpuošiau visus savo namus. Megzti mezginius pradėjau būdama šeštoje klasėje. Pagrindinė mano mokytoja buvo vyresnė sesuo Rita. Kartu praleisdavome vakarus megzdamos, idėjų pasisemdavome mezgimo knygose iš bibliotekos.
Paskutiniu metu daugiau mezgu sau ir savo šeimos nariams. Labiausiai patinka megzti virbalais, kad būtų įdomiau, šią veiklą pakeičiu siuvinėjimu, nėrimu vąšeliu, riešinių mezgimu. Rankdarbių sumanymai atsiranda iš žurnalų, knygų, interneto, gamtos. Kartais užtenka apie kažkokią idėją pagalvoti ir gimsta galvoje planas: spalva, siūlų sudėtis, siluetas. Labiausiai patinka žalia spalva ir visi jos atspalviai. Šiaip mėgstu ryškesnes spalvas, nes jos visada pakelia nuotaiką tiek mezgant, tiek dėvint, ta nuotaika užsikrečia ir aplinkiniai žmonės.
Rankdarbiai mano gyvenime suteikia pilnatvės, džiaugsmo, nuolatinio tobulėjimo.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba