icon-sitemap

Rima (Revinskaitė) Baltrušaitienė

Kontaktinė informacija:
tel.+37068585368,
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gimiau 1964 metais Vilkaviškio rajone Misviečių kaime. Gyvenu Vilkaviškyje. Užauginau du sūnus. Mezgimas mano šeimoje keliavo iš kartos į kartą iš mamos giminės. Mezgė močiutė, mama, mamos seserys darbštuolės buvo, mano seserys taip pat labai daug mezga ir neria. Pirmiausia buvo mezgama iš poreikio: reikėjo aprengti šeimą. Tėvai augino avis, mama pati suverpdavo siūlus, tad siūlų namuose niekada netrūkdavo. Ir taip palengva ir man tapo maloniu užsiėmimu. Pirmą didesnį rūbą nusimezgiau būdama 16 metų, tai buvo mano mylimas megztinis. Šiandien mezgimas, palyginus su ankstesniais laikais, visai kitas procesas, kai nebūdavo siūlų pasirinkimo gausos. Dabar siūlų pasirinkimų galimybės labai plačios, nuo to priklauso ir mezgimo kokybė. Kartais mezgu, ardau net po keletą kartų, kartais net užkišama į tolimiausią kampelį ,ir po metų kartais kai kurį gaminį užbaigiu. Kiekvienas kruopštus darbas kurio imiesi, paėmus virbalus ar vašelį į rankas duoda puikų rezultatą. Be mezgimo neįsivaizduoju savo gyvenimo. Mezgimas man ir poilsis, ir nusiraminimas po sunkios darbo dienos. Mezgiau kai už lango buvo puikus oras, kai galėjau pažaisti su vaikais. Mezginys atima daug brangaus laiko, todėl jis tampa man labai brangus ir mielas. Laisvo laiko valandėles aš išsaugau mezgimui, nėrimui. Esu dirbanti, tad mezgimui lieka ne per daugiausia laiko.

Janina Blažukienė

Audžiu nuo 2006 m., tačiau pradžia buvo dar vaikystėje, kai mamai „padėdavau austi” ant jos kelių su šaudykle rankose. Aukštaitijoje (Radviliškio raj.) namuose turėjome medines rankų darbo stakles, kur mama mokė audimo amato paslapčių. Panašiomis staklėmis audžiu įvairių Lietuvos regionų audinius prijuostėms, sijonams, liemenėms, taip pat - rinktines juostas, kaklajuostes... Puošiu meno kolektyvus, vykdau individualius užsakymus, dalyvauju įvairiuose renginiuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kur ne tik pristatau audinius, bet ir demonstruoju audimo amatą, vedu edukacinius užsiėmimus, integruotas pamokas.
2015-12-22 suteiktas Tautinio Paveldo produkto Sertifikatas (Nr. 00769) A kategorija. Ausdama ne tik atkuriu senus tradicinius raštus, bet ir kuriu naujus, interpretuoju... Nuolat dalyvauju konkursinės tautodailės parodose „Aukso vainikui“ laimėti (2020 m. respublikiniame ture - III vieta). Trečiojoje Respublikinėje taikomosios dailės parodoje-konkurse „Iš Džiugo sakmių“ Biržuvėnuose 2018 m. skirta I-oji vieta. 2019 m. suteiktas Tradicinių amatų meistro pažymėjimas.

Ramunė Brūzgienė

Gimusi ir užaugusi Prienuose, darbščioje ir nagingoje šeimoje. Studijavus Vilniuje VALPM (tuo metu) odos gaminių technologiją, o dabar jau šeši metai gyvena Vilkaviškio rajone, Žynių kaime. 10-12 kl. besimokant vidurinėje lankė siuvimo kursus, tuomet tėtis prispaudė, kad pradėjus reikia pabaigti. Rankdarbiai patraukė nuo vaikystės, matė kaip mama megzdavo, močiutės siūdavo, pas jas daug siuvinėtų ir nėriniuotų patalynių būdavo. Artimiausia širdžiai siuvimas, siuvinėjimas, daug nertų servetėlių padovanota, išdalinta džiuginant kitus. Tiesiog atrodo, kad labai svarbu pasistengti kazką savom rankom padaryti dovanų, nes parduotuvės ir taip visko pilnos, sunku kuo nors nustebinti. Prieš dešimtį metų buvo organizuota siuvinėtų darbų paroda Prienų muziejuje.

Vilma Butauskienė

Gimiau ir gyvenau Pilviškiuose, ten ir baigiau mokyklą. Ištekėjus turiu du suaugusius sūnus. Dirbu slaugytojo padėjėja Kauno klinikinėje ligoninėje. Pomėgiai - mezgimas, gėlės, drambliukų rinkimas. Myliu gyvūnus, auginu avis, mezgu nuo mokyklos laikų. Mokytojai, knygos ir didelis noras megzti skatino eiti pirmyn. O žaislai atsirado gimus anūkei. Pirmas vertintojas buvo - ji.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba