icon-sitemap

Gintas Čekauskas

Gimiau 1971-05-04 dabar jau išnykusiame Gervinės kaime netoli Gudkaimio. 1978 metais su tėvais persikraustėme į Gudkaimio kaimą, kur tais pačiais metais pradėjau lankyti pradinę mokyklą. Nuo 1981 iki 1986 m. mokiausi Kybartų Kristijono Donelaičio pagrindinėje mokykloje. 1986 metais, pabaigęs 8 klases, įstojau į tuometinį Kauno Antano Kvedaro miškų technikumą, kurį 1990 metais baigiau. Kartu žmona Lina (kartu jau 21 metai) auginam dvi dukras iš kurių viena jau pilnametė ir kuria savo gyvenimo istoriją.
1990 m. baigęs Miškų technikumą, įsidarbinau Šakių miškų ūkyje. 2005 m. įsisavindamas stogdengio amatą, pradėjau rinkti šio amato meistrų įrankius, kas vėliau tapo etnografinio muziejaus ekspozicijos pagrindu. 2010-04-25 įsteigtas Čekauskų etnografinis muziejus Lekėčiuose. Jame supažindinami lankytojai su senaisiais amatais: dailidės, drožėjo, šaukščiaus, baldžiaus, klumpdirbio, lentpjovio, stogdengio. Pradėjau dalintis stogdengio patirtimi ir mokyti gaminti stogų malksnas. 2015-02-16 Šakių rajono savivaldybės esame įvertinti „Aitvaro“ statulėle už 2014 metų muziejinę veiklą.
2015-03-27, pripažinus stogų malksnas tautinio paveldo produktu, gautas Tautinio paveldo produkto sertifikatas Nr. 00699.

Elena Čepienė

Gimė 1950 m. birželio 16 d. Gražiškių kaime, Vilkaviškio rajone. Turi vyresnę seserį Aldoną. Mama, Marija Genienė, buvo labai darbšti ir naginga. Ji mokėjo ir verpti, ir austi, megzdavo virbalais, siuvinėjo staltieses, servetėles, bulgarišku kryželiu siuvinėjo kilimus, pati dažydavo siūlus, iš vilnos veldavo vaikams veltinius ir kambarines šlepetes. Tais nepriteklių laikais iš lino megzdavo užuolaidas langams. Numegztas tempdavo ant rėmų ir siuvinėdavo drauge su mažąja Elena. Taip žiūrint į dirbančią mamą pavyko išmokti visokių rankdarbių.
Tėtis Julius Genys mokėjo daryti įvairius darbus iš metalo.

Lidija Černiauskienė

Adresas: Iškartų km. Miško g. 7, Vilkaviškio raj.
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tautinių juostų ir gobelenų audėja, tapytoja

Kuriantis žmogus yra stebuklas, dovanojantis stebuklus kitiems. Tokiais žodžiais galima apibūdinti Lidiją Černiauskienę, audėją, tęsiančią audimo tradicijas, bei tapytoją, šiuo amatu užsiimančią jau trisdešimt penkerius metus.
L.Černiauskienė šiuo metu gyvena Iškartų kaime, Klausučių seniūnijoje, Vilkaviškio rajone. Čia augdama matė mamą audžiant kiliminius takus. Pamena dideles stakles, užėmusias nemažą kambario dalį, kuriomis audė mama. Jos amam šią tradiciją perėmė iš savo motinos. Tad galima sakyti, kad audimo menas šioje šeimoje perduodamas iš kartos į kartą.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba