icon-sitemap

Vaida Babilienė

Popieriaus karpytoja.
Gyvena Aleksoto g., Gižai, Vilkaviškio raj.
El.paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel.: 868040833

Lina Bakaitienė

Popieriaus karpytoja.
Gyvena Aguonų 25, Didžiųjų Šelvių km., Vilkaviškio raj.
El.paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel.: 861211987

2017 metais Lina Bakaitienė užėmė trečiąją vietą regioniniame Aukso vainiko ture, karpytojos laimėjimus papildė geriausio metų meistro nominaciją liudijantis diplomas.

Dainius Balčiūnas

Gyvena Vilkaviškyje.
Tel.: 8 652 13055
Gimė 1978 gegužės 1 dieną Šakių rajone. Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriuje įgijo dažytojo-tinkuotojo specialybę. Noras kurti kažką gražaus ir išskirtinio, kas skirtųsi nuo masinės gamybos gaminių, virto hobiu, kurio rezultatus jau įvertino ne vienas.
Meistro darbų galite rasti:
https://www.facebook.com/suvalkietismetalistas/

Rima (Revinskaitė) Baltrušaitienė

Kontaktinė informacija:
tel.+37068585368,
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gimiau 1964 metais Vilkaviškio rajone Misviečių kaime. Gyvenu Vilkaviškyje. Užauginau du sūnus. Mezgimas mano šeimoje keliavo iš kartos į kartą iš mamos giminės. Mezgė močiutė, mama, mamos seserys darbštuolės buvo, mano seserys taip pat labai daug mezga ir neria. Pirmiausia buvo mezgama iš poreikio: reikėjo aprengti šeimą. Tėvai augino avis, mama pati suverpdavo siūlus, tad siūlų namuose niekada netrūkdavo. Ir taip palengva ir man tapo maloniu užsiėmimu. Pirmą didesnį rūbą nusimezgiau būdama 16 metų, tai buvo mano mylimas megztinis. Šiandien mezgimas, palyginus su ankstesniais laikais, visai kitas procesas, kai nebūdavo siūlų pasirinkimo gausos. Dabar siūlų pasirinkimų galimybės labai plačios, nuo to priklauso ir mezgimo kokybė. Kartais mezgu, ardau net po keletą kartų, kartais net užkišama į tolimiausią kampelį ,ir po metų kartais kai kurį gaminį užbaigiu. Kiekvienas kruopštus darbas kurio imiesi, paėmus virbalus ar vašelį į rankas duoda puikų rezultatą. Be mezgimo neįsivaizduoju savo gyvenimo. Mezgimas man ir poilsis, ir nusiraminimas po sunkios darbo dienos. Mezgiau kai už lango buvo puikus oras, kai galėjau pažaisti su vaikais. Mezginys atima daug brangaus laiko, todėl jis tampa man labai brangus ir mielas. Laisvo laiko valandėles aš išsaugau mezgimui, nėrimui. Esu dirbanti, tad mezgimui lieka ne per daugiausia laiko.

Juozas Bielskus

Juozas Bielskus gimė 1961 m. spalio 24 d. Vilkaviškio raj. Keturvalakių sen. Geisteriškių km. Keturvalakių mokykloje baigė 8 klases. Mokėsi 1977 - 1980 m. Kapsuko 51-oje profesinėje technikos mokykloje (dabar Marijampolės profesinio rengimo centras) įgydamas staliaus specialybę. Tėvas Vincas dirbo kolūkyje staliumi. Juozas stebėdavo ir savo akimis negalėdavo patikėti, kaip tėvui pavyksta pagaminti tokius nuostabius darbelius. Pats stengdavosi jam padėti, pasimokinti šio puikaus amato. Kadangi buvo gabus, kūrybingas, turintis akivaizdų talentą ir amatą apvertęs hobiu, Juozas staliaus įrankius rankose laiko iki šių dienų.
Miniatiūrinius pastatus pradėjo daryti nuo 2014 m., kai apsigyveno Didvyžių socialinės globos namuose. Turėdamas daug laisvo laiko pradėjo meistrauti savo malonumui - kurti statinius. Pagrindinė ,,statybinė‘‘ medžiaga kartonas, fanera, medis, antrinės žaliavos. Sukurti tokį darbelį kartais prireikia ne vieno mėnesio, tačiau ši veikla jam - ir meditacija, ir pabėgimas nuo liūdnų minčių. Dirbdamas užsimiršta ir galvoja, kaip išradingiau, gražiau padaryti savo kūrinį. Sukurtas darbelis Juozui leidžia pasijusti visaverčiu, savarankišku, įgauti daugiau gyvenimiškos patirties, nes menas tikrai gali gydyti, gali teikti dvasinę, kūrybinę būseną, kuri yra ryšio tarp žmonių, supratimo, vertinimo, tolerancijos, pažinimo esmė.
Juozas, pažvelgęs į savo kūrinius, juokiasi ir sako, kad niekada nebūtų pagalvojęs, kad kurs tokius darbelius, bet nuo savo gabumų niekur nepabėgsime... „Už postūmį į meną turbūt turėčiau būti dėkingas savo tėvui Vincui“ - sako Juozas.
Juozas Bielskus savo miniatiūrinių pastatų parodą yra eksponavęs Klausučių seniūnijoje ir Vilkaviškio Viešojoje Bibliotekoje.

Raimundas Blažaitis

[gimė 1967 05 26 Alvito k., Vilkaviškio r.] - tautodailininkas.
Savamokslis medžio drožėjas. Pirmieji darbai sukurti dar vaikystėje. Medį drožia nuo 1989 m. Tai įvairūs dirbinėliai - rūpintojėliai, statulėlės. Nuo 1999 m., dalyvauja drožėjų stovyklose - simpoziumuose, parodose. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys nuo 1999 m.
2017 m. sausio 6 d. kryždirbys  R.Blažaitis pasipuošė „Aukso kryžiumi“. Kaip sako pats tautodailininkas: „Kryžius turi būti toks, kad pro jį praėjus norėtųsi kepurę nusiimti. Kryžius turi būti papuoštas, turi būti skulptūra ant jo, o šiaip stališką kryžių gali ir bet koks diedukas padaryti. Aš stengiuosi, kad kryžius turėtų savo svorį“.

Janina Blažukienė

Audžiu nuo 2006 m., tačiau pradžia buvo dar vaikystėje, kai mamai „padėdavau austi” ant jos kelių su šaudykle rankose. Aukštaitijoje (Radviliškio raj.) namuose turėjome medines rankų darbo stakles, kur mama mokė audimo amato paslapčių. Panašiomis staklėmis audžiu įvairių Lietuvos regionų audinius prijuostėms, sijonams, liemenėms, taip pat - rinktines juostas, kaklajuostes... Puošiu meno kolektyvus, vykdau individualius užsakymus, dalyvauju įvairiuose renginiuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kur ne tik pristatau audinius, bet ir demonstruoju audimo amatą, vedu edukacinius užsiėmimus, integruotas pamokas.
2015-12-22 suteiktas Tautinio Paveldo produkto Sertifikatas (Nr. 00769) A kategorija. Ausdama ne tik atkuriu senus tradicinius raštus, bet ir kuriu naujus, interpretuoju... Nuolat dalyvauju konkursinės tautodailės parodose „Aukso vainikui“ laimėti (2020 m. respublikiniame ture - III vieta). Trečiojoje Respublikinėje taikomosios dailės parodoje-konkurse „Iš Džiugo sakmių“ Biržuvėnuose 2018 m. skirta I-oji vieta. 2019 m. suteiktas Tradicinių amatų meistro pažymėjimas.

Ramunė Brūzgienė

Gimusi ir užaugusi Prienuose, darbščioje ir nagingoje šeimoje. Studijavus Vilniuje VALPM (tuo metu) odos gaminių technologiją, o dabar jau šeši metai gyvena Vilkaviškio rajone, Žynių kaime. 10-12 kl. besimokant vidurinėje lankė siuvimo kursus, tuomet tėtis prispaudė, kad pradėjus reikia pabaigti. Rankdarbiai patraukė nuo vaikystės, matė kaip mama megzdavo, močiutės siūdavo, pas jas daug siuvinėtų ir nėriniuotų patalynių būdavo. Artimiausia širdžiai siuvimas, siuvinėjimas, daug nertų servetėlių padovanota, išdalinta džiuginant kitus. Tiesiog atrodo, kad labai svarbu pasistengti kazką savom rankom padaryti dovanų, nes parduotuvės ir taip visko pilnos, sunku kuo nors nustebinti. Prieš dešimtį metų buvo organizuota siuvinėtų darbų paroda Prienų muziejuje.

Jeronimas Buragas

Kryždirbys ir stalius.
„Gimiau 1930 m. spalio 7 d. Bijotų kaime, Kybartų valsčiuje. Šeimoje buvome aštuoni žmonės: tėvai Jonas ir motina Ona, broliai Vladas, Juozas ir Jonas, seserys Joana ir Onutė. Aš buvau vyriausias. Jau nėra Joanos ir Vlado.
Pradinę mokyklą baigiau Šiaudiniškių dvare. O pirmąją gimnazijos klasę - Kybartų progimnazijoje. ( Dabar tame name - parduotuvė „Vilionė“) . Buvo 1944 – ieji. Rudenį šeimą ištrėmė į Vokietiją, tad mokslai nutrūko. Grįžom Lietuvon 1945 m. balandžio mėn. Mokslų netęsiau , nes buvo badas ir reikėjo ieškotis darbo. Man buvo 14 metų. Pas mus gyveno tėčio tėvai, tad buvo daug burnų. Senelis Jonas gražiai darė šliures, grėblius, kotus – viską, ko reikėjo buityje. Bet grįžus iš evakuacijos seneliui buvo 85 metai, tad medžio darbais jis jau neužsiėmė, buvo per daug nusilpęs.

Vilma Butauskienė

Gimiau ir gyvenau Pilviškiuose, ten ir baigiau mokyklą. Ištekėjus turiu du suaugusius sūnus. Dirbu slaugytojo padėjėja Kauno klinikinėje ligoninėje. Pomėgiai - mezgimas, gėlės, drambliukų rinkimas. Myliu gyvūnus, auginu avis, mezgu nuo mokyklos laikų. Mokytojai, knygos ir didelis noras megzti skatino eiti pirmyn. O žaislai atsirado gimus anūkei. Pirmas vertintojas buvo - ji.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba