icon-sitemap

Vaida Babilienė

Popieriaus karpytoja.
Gyvena Aleksoto g., Gižai, Vilkaviškio raj.
El.paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel.: 868040833

Lina Bakaitienė

Popieriaus karpytoja.
Gyvena Aguonų 25, Didžiųjų Šelvių km., Vilkaviškio raj.
El.paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel.: 861211987

2017 metais Lina Bakaitienė užėmė trečiąją vietą regioniniame Aukso vainiko ture, karpytojos laimėjimus papildė geriausio metų meistro nominaciją liudijantis diplomas.

Dainius Balčiūnas

Gyvena Vilkaviškyje.
Tel.: 8 652 13055
Gimė 1978 gegužės 1 dieną Šakių rajone. Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriuje įgijo dažytojo-tinkuotojo specialybę. Noras kurti kažką gražaus ir išskirtinio, kas skirtųsi nuo masinės gamybos gaminių, virto hobiu, kurio rezultatus jau įvertino ne vienas.
Meistro darbų galite rasti:
https://www.facebook.com/suvalkietismetalistas/

Juozas Bielskus

Juozas Bielskus gimė 1961 m. spalio 24 d. Vilkaviškio raj. Keturvalakių sen. Geisteriškių km. Keturvalakių mokykloje baigė 8 klases. Mokėsi 1977 - 1980 m. Kapsuko 51-oje profesinėje technikos mokykloje (dabar Marijampolės profesinio rengimo centras) įgydamas staliaus specialybę. Tėvas Vincas dirbo kolūkyje staliumi. Juozas stebėdavo ir savo akimis negalėdavo patikėti, kaip tėvui pavyksta pagaminti tokius nuostabius darbelius. Pats stengdavosi jam padėti, pasimokinti šio puikaus amato. Kadangi buvo gabus, kūrybingas, turintis akivaizdų talentą ir amatą apvertęs hobiu, Juozas staliaus įrankius rankose laiko iki šių dienų.
Miniatiūrinius pastatus pradėjo daryti nuo 2014 m., kai apsigyveno Didvyžių socialinės globos namuose. Turėdamas daug laisvo laiko pradėjo meistrauti savo malonumui - kurti statinius. Pagrindinė ,,statybinė‘‘ medžiaga kartonas, fanera, medis, antrinės žaliavos. Sukurti tokį darbelį kartais prireikia ne vieno mėnesio, tačiau ši veikla jam - ir meditacija, ir pabėgimas nuo liūdnų minčių. Dirbdamas užsimiršta ir galvoja, kaip išradingiau, gražiau padaryti savo kūrinį. Sukurtas darbelis Juozui leidžia pasijusti visaverčiu, savarankišku, įgauti daugiau gyvenimiškos patirties, nes menas tikrai gali gydyti, gali teikti dvasinę, kūrybinę būseną, kuri yra ryšio tarp žmonių, supratimo, vertinimo, tolerancijos, pažinimo esmė.
Juozas, pažvelgęs į savo kūrinius, juokiasi ir sako, kad niekada nebūtų pagalvojęs, kad kurs tokius darbelius, bet nuo savo gabumų niekur nepabėgsime... „Už postūmį į meną turbūt turėčiau būti dėkingas savo tėvui Vincui“ - sako Juozas.
Juozas Bielskus savo miniatiūrinių pastatų parodą yra eksponavęs Klausučių seniūnijoje ir Vilkaviškio Viešojoje Bibliotekoje.

Raimundas Blažaitis

[gimė 1967 05 26 Alvito k., Vilkaviškio r.] - tautodailininkas.
Savamokslis medžio drožėjas. Pirmieji darbai sukurti dar vaikystėje. Medį drožia nuo 1989 m. Tai įvairūs dirbinėliai - rūpintojėliai, statulėlės. Nuo 1999 m., dalyvauja drožėjų stovyklose - simpoziumuose, parodose. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys nuo 1999 m.
2017 m. sausio 6 d. kryždirbys  R.Blažaitis pasipuošė „Aukso kryžiumi“. Kaip sako pats tautodailininkas: „Kryžius turi būti toks, kad pro jį praėjus norėtųsi kepurę nusiimti. Kryžius turi būti papuoštas, turi būti skulptūra ant jo, o šiaip stališką kryžių gali ir bet koks diedukas padaryti. Aš stengiuosi, kad kryžius turėtų savo svorį“.

Janina Blažukienė

Adresas: S.Nėries 33-13, Vilkaviškis
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel.: 860993914
Tinklalapis: www.tautiniaidrabuziai.lt

Gimė 1961m. Kilusi iš Radviliškio rajono, baigė Kauno St. Šalkausko kolegiją. Audėjos amatu užsiima nuo 2006 metų.
Gaminiai pristatyti parodose: „Aukso vainikas“ 2007 m.(diplomas), 2008 m. (regioninis turas-I vieta, respublikinis turas-II vieta), 2009 m. (regioninis turas-I vieta, geriausias Marijampolės apskrities liaudies meistras), 2010 m. (metų nominacijos „Geriausias liaudies meistras“ diplomas už tradicijos puoselėjimą). Vedė edukacinius renginius, darbai pristatyti mokiniams ir jų tėvams Vilkaviškio raj. Klampučių ir Šakių raj. Žvirgždaičių pagrindinėse mokyklose. 2015 m. suteiktas tautinio paveldo sertifikatas.
Audinių pavyzdžiai pristatomi tinklalapyje http://www.tautiniaidrabuziai.lt/paslaugos/

Jeronimas Buragas

Kryždirbys ir stalius.
„Gimiau 1930 m. spalio 7 d. Bijotų kaime, Kybartų valsčiuje. Šeimoje buvome aštuoni žmonės: tėvai Jonas ir motina Ona, broliai Vladas, Juozas ir Jonas, seserys Joana ir Onutė. Aš buvau vyriausias. Jau nėra Joanos ir Vlado.
Pradinę mokyklą baigiau Šiaudiniškių dvare. O pirmąją gimnazijos klasę - Kybartų progimnazijoje. ( Dabar tame name - parduotuvė „Vilionė“) . Buvo 1944 – ieji. Rudenį šeimą ištrėmė į Vokietiją, tad mokslai nutrūko. Grįžom Lietuvon 1945 m. balandžio mėn. Mokslų netęsiau , nes buvo badas ir reikėjo ieškotis darbo. Man buvo 14 metų. Pas mus gyveno tėčio tėvai, tad buvo daug burnų. Senelis Jonas gražiai darė šliures, grėblius, kotus – viską, ko reikėjo buityje. Bet grįžus iš evakuacijos seneliui buvo 85 metai, tad medžio darbais jis jau neužsiėmė, buvo per daug nusilpęs.

Vilma Butauskienė

Gimiau ir gyvenau Pilviškiuose, ten ir baigiau mokyklą. Ištekėjus turiu du suaugusius sūnus. Dirbu slaugytojo padėjėja Kauno klinikinėje ligoninėje. Pomėgiai - mezgimas, gėlės, drambliukų rinkimas. Myliu gyvūnus, auginu avis, mezgu nuo mokyklos laikų. Mokytojai, knygos ir didelis noras megzti skatino eiti pirmyn. O žaislai atsirado gimus anūkei. Pirmas vertintojas buvo - ji.

Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba