icon-sitemap

Maršrutai

Traukinio bėgiais į pažinimą: Kybartai-Vilkaviškis
Į Kybartų-Vilkaviškio apylinkes verta keliauti jei žavitės nesenstančia XIX-XX a. per. Raudonų plytų architektūra, domitės geležinkelių istorija ar tiesiog savo akimis norite išvysti vieną gražiausių Lietuvoje Paežerių dvarą. Ne mažiau verta išgirsti suvalkiečių tarmę bei pajusti šio krašto žmonių draugiškumą.
Pėsčiomis po istorinį Kybartų miestą
Kybartai - pietvakarių Lietuvos miestelis, įsikūręs prie Lietuvos ir Rytų Prūsijos (nuo 1946 m. - Kaliningrado sritis) sienos, - Lieponos upelio - kairiojo Širvintos intako (35,2 km ilgio). Kybartų kaimą įkūrė karalienė Bona kolonizuojant Sūduvą. Kybartai pirmą kartą minimi 1561 m. Jurbarko ir Virbalio inventoriuje, tuo metu kaime buvo 20 ūkių.
Didysis Šilelio pažintinis takas
Sufozinis cirkas. Tai - iš vienos pusės atvira pusapvalė dauba, esanti nuolydį turinčiame šlaite. Susiformuoja, kai į šlaito paviršių prasiveržiantys gruntiniai vandenys išneša smulkiąsias grunto daleles. Vanduo sunkiasi daugiau nei 10 m. aukštyje ir teka keliomis vagomis į ežerą. Paplūdimys. Prieš keletą metų čia buvo siauras miško kelelis su pakelėje stovinčiais gelžbetoniniais, metaliniais garažais.
Mažasis Šilelio pažintinis takas
Mažojo tako ilgis - 2,4 km. Rekomenduojama pradinių klasių mokiniams, pagyvenusiems žmonėms. Šilelio miške, pačioje Vištyčio pakrantėje yra smėlinga atodanga - skardis. Šią vietą labai pamėgo poilsiautojai, parko lankytojai. „Raganos šluota“ - tai sumedėjusių augalų liga. Suaugusios šakelės atrodo kaip kuokštas arba šluota.
23 šventų vietų paslaptys
Vilkaviškio krašte gausu bažnyčių, senų ir naujų, didelių ir mažų, mūrinių ir medinių, išpuoštų žėrinčiais vitražais, šventųjų paveikslais, kaltiniais kryžiais. Kiekviena iš jų saugo savo nuotaiką ir dvasią. Aplankę Vilkaviškio krašto bažnyčias grįšite ne tik prasmingai praleidę laiką, iš kiekvienos jų parsivešite po trupinėlį ramybės savo sieloje.
Kelionė po Pajevonį, kuris yra žemės vidurys
Pajevonys - visada visus sveikina ir kviečia. Juk mes esame vieno krašto vaikai....Šilta banga užlies širdį, kai galėsite prisiglausti prie to paties lauko, medžio, akmens, kurį lietė mums mieli žmonės. Pajusite krašto šventų vietų ramybę, posmuose išdainuotą žmonių palikimą... Pajevonys - paskutinė senojo tikėjimo sostinė.
Prosenelių amatai
Siūlome pakeliauti ir susipažinti su senaisiais amatais, paragauti tradicinių patiekalų. Keliaudami galite užsukti pas tautodailininkus ir amatininkus: Aukso vainiko savininką Raimundą Blažaitį (kryždirbį, medžio drožėją), tautiniu paveldu pripažintų šakočių kepėją Jolantą Šiugždienę, senosios žolininkystės tradicijų puoselėtoją žolininkę Jūratę Rutkauskienę.
Kelionė „Jotvingių takais“ Vilkaviškio rajone „Vyčio Takas“
Vyties Taką sudaro septyni kalnai: Kumetkalnis - sartas žirgas, negailestingasis karalius; Jaučiakalnis - palvas žirgas, ištvermingasis karalius; Širvkalnis - širmas žirgas, didžiosios aukos karalius, Jotkalnis - juodas žirgas, įstatymo karalius, Balakalnis - Šyvas žirgas, didžiosios galybės karalius...
Pakeliaukime po Vištyčio regioninį parką
Yra Lietuvoje toks regioninis parkas, kur kelionę pradėjus Lietuvoje, galima pratęsti ir užsienyje. Vištyčio regioninis parkas ribojasi su buvusia Karaliaučiaus sritimi, dabar priklausančia Rusijai, pietuose - su Lenkija. Parko teritorija apima Sūduvos moreninės aukštumos dalį - aukščiausią vietą Baltijos aukštumose Lietuvoje.
Keliaukime po Vilkaviškio kraštą
Jeigu kas mano, kad Vilkaviškio krašte nėra ką aplankyti ir apžiūrėti - tikrai labai klysta. Norėdami Jums tai įrodyti, kviečiame pakeliauti ir susipažinti su mūsų krašto gražiausiomis ir įdomiausiomis vietomis.
Kelionė „Jotvingių takais“ Vilkaviškio rajone „Vyžių Takas“
Vyžių Takas-Vyžių Vandens Takas-Vyžių Ženklo Takas-Baltojo Žalčio Takas - Vėžio Takas- Vėžio Žvaigždyno Takas ir t.t.Šios kelionės metu aplankomi 8 gamtiniu ir istoriniu aspektu įdomiausi Vilkaviškio rajono piliakalniai.
Kelionė Vištyčio apylinkėmis
Vištyčio ežeras davė vardą ir Vištyčio miesteliui, esančiame prie pat sienos su Rusija. Miestelis įsikūrė XVI a. Užnemunę prijungus prie Prūsijos Vištytis tapo Prūsijos karaliaus miestu. Miestelyje įsikūrusi regioninio parko direkcija.
Suvalkija - žemė, išauginusi daug iškilių žmonių
Maršruto ilgis - 93 km., skirtas keliauti automobiliu. Ekskursiją pradėkite nuo pažinties su Vilkaviškiu - vienu seniausių Sūduvos miestų, istorijos metraščiuose minimą nuo XVI a. pradžios.
Mažasis „Žingsniobusas“
1 - Kelionės pradžia dr. J. Basanavičiaus aikštėje.XIX a.- XX a. šią aikštę - miesto turgų - juosė gausiausio Vilkaviškio miesto gyventojų sluoksnio - žydų (prekybininkų, amatininkų, bankininkų, pačių veikliausių miestiečių) gyvenamieji namai, parduotuvės, šventyklos, netoli aikštės stovėjo  viena seniausių ir gražiausių Lietuvoje medinių sinagogų, statyta daugiau kaip prieš 400 metų.Trumpai bus prisiminta pora legendų, kaip dviejų upelių sankirtoje, buvusioje miškų glūdumoje, kūrėsi Vilkaviškis.Toliau maršrutas veda į rytinę miesto dalį, pro senuosius Vilniaus gatvės raudonplyčius namus.
Po Klausučių apylinkes dviračiu
Po Klausučių apylinkes pėsčiomis
Piliakalniai, Vilkaviškio krašto istorijos liudininkai
Vilkaviškio krašto piliakalniai mena praeities istoriją, jie apipinti įvairiomis neįtikėtinomis legendomis ir padavimais.
J. Basanavičiaus takais
Vilkaviškio r. sav. viešoji biblioteka Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba